טיפול אלטרנטיבי לאלופציה אראטה

סוגי הטיפולים האלטרנטיביים לאלופציה אראטה

טיפול אלטרנטיבי לאלופציה אראטה מגיע מכמה תחומים:

חשוב לדעת שהתגובה של הגוף לטיפולים היא איטית – ממספר שבועות עד מספר חודשים. לכן, יש להתאזר בסבלנות (עד כמה שזה קשה) ולהתמיד בטיפול.

המידע באתר, כולל בדף זה, נועד לספק מידע לציבור. הוא אינו מהווה המלצה לטיפול, ואינו תחליף לאבחנה ויעוץ אישי של רופא עור מומחה.

טיפול אלטרנטיבי לאלופציה אראטה
ציור: איילת תורגמן

מה צריך לדעת לפני שבוחרים טיפול אלטרנטיבי לאלופציה אראטה?

אם אתם מתעניינים בטיפול טבעי או אלטרנטיבי מומלץ לשקול את הגורמים הבאים:

 • התקרחות היא תופעה נפוצה מאוד, בעיקר אצל גברים. רבים מנסים לעכב או למנוע את ההתקרחות וניתן למצוא בשוק מגוון גדול של תכשירים "נגד" התקרחות. היעילות של התכשירים והשיטות האלו נתונה בספק ולא כאן המקום לדון בכך. זאת ועוד, אלופציה אראטה היא מחלה ייחודית עם מאפיינים משלה, ולכן – אין להניח שתכשירים נגד התקרחות רגילה יעילים כטיפול לאלופציה אראטה.  
 • המידע על הטיפול מתפרסם מטעם מפתחי השיטות והתכשירים והוא בעצם פרסומת. המפרסמים אינם מהססים להציג את המידע כמדעי וכמוכח למרות שאינו כזה. לדוגמא: רבים נוטים לחשוב שאישור משרד הבריאות מהווה הוכחה ליעילות התכשיר, ולא היא. אישור לתכשיר קוסמטי מבטיח רק עמידה בתנאי רישום מסוימים. לכן יש לבדוק את המידע במקור מהימן ובלתי תלוי.
 • באופן דומה ההסמכה של המטפל, אם היא קיימת בכלל, היא מטעם גופים מסחריים פרטיים, וההמלצות עליו גם הן ברמה של פרסומת.
 • עלות טיפולים אלטרנטיביים יכולה להיות גבוהה. רובם המכריע של הטיפולים אינו מכוסה בסל הבריאות ולפיכף הם לא ניתנים בתוכנית הבסיסית של קופות החולים. חלק מהטיפולים מוכסים על ידי השירותים המשלימים של קופות החולים או בביטוחים הפרטיים. השיקול של עלות הטיפול ורמת ההשתתפות של קופת החולים או הביטוח הרפואי הוא אם כן שיקול חשוב.

איך בוחרים טיפול אלטרנטיבי לאלופסיה אראטה?

 • מטפל טוב עשוי להעניק לחולה ולסביבתו תקווה ותמיכה ברגעי מצוקה. זה כשלעצמו יכול להוות גורם חיובי ולסייע להתמודדות ולהתאוששות מאלופציה אראטה.
  מנגד, בגלל חוסר הוודאות וחוסר היעילות של טיפולים לאלופציה החולים מיטלטלים בין תקווה לאכזבה. לכן, צריך לקחת בחשבון את האכזבה הצפויה במידה והטיפול יכשל. לאורך זמן עלולה להיות לכך השפעה שלילית על מצב הרוח של החולה. נקודה זו תקפה גם לטיפולים רפואיים ועל אחת כמה וכמה לטיפולים טבעיים או אלטרנטיביים.
  לכן שיקול ראשון במעלה בבחירת הטיפול הוא אמינות ואישיות המטפל. האם יש לו יכולת להעניק תמיכה חיובית? האם הוא הוגן והגון עם המטופל ביחס לסיכויי ההחלמה והשפעת הטיפול?
 • טיפול יכול להיות אפקטיבי יותר כאשר מאמינים בו. זוהי אם כן אבן הבוחן השניה לבחירה של הטיפול.
 • בגלל הסיבות שפורטו למעלה, הבחירה של סוג הטיפול, וכן בחירת המטפל עצמו, נגזרת מתפיסת העולם ונטיות הלב של המטופל או הוריו. בכך כאמור יש גם יתרון, מכיוון שכאשר הולכים עם נטיות הלב יש סיכוי גדול יותר שהטיפול ידבר אל ליבנו וישפיע.
צור קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם: