טיפול אלטרנטיבי לאלופציה אראטה

סוגי הטיפולים האלטרנטיביים לאלופציה אראטה

טיפול אלטרנטיבי לאלופציה אראטה מגיע מכמה תחומים:

ציור: איילת תורגמן
ציור: איילת תורגמן

מה צריך לדעת לפני שבוחרים טיפול אלטרנטיבי לאלופציה אראטה?

אם אתם מתעניינים בטיפול טבעי או אלטרנטיבי מומלץ לשקול את הגורמים הבאים:

  • עלות טיפולים אלטרנטיביים יכולה להיות גבוהה. רובם המכריע של הטיפולים אינו מכוסה בסל הבריאות ולפיכף הם לא ניתנים בתוכנית הבסיסית של קופות החולים. חלק מהטיפולים מוכסים על ידי השירותים המשלימים של קופות החולים או בביטוחים הפרטיים. השיקול של עלות הטיפול ורמת ההשתתפות של קופת החולים או הביטוח הרפואי הוא אם כן שיקול חשוב.
  • המידע על הטיפול מתפרסם מטעם מפתחי השיטות והתכשירים והוא בעצם פרסומת. המפרסמים אינם מהססים להציג את המידע כמדעי וכמוכח למרות שאינו כזה. לדוגמא: רבים נוטים לחשוב שאישור משרד הבריאות מהווה הוכחה ליעילות התכשיר, ולא היא. אישור לתכשיר קוסמטי מבטיח רק עמידה בתנאי רישום מסוימים. לכן יש לבדוק את המידע במקור מהימן ובלתי תלוי.
  • באופן דומה ההסמכה של המטפל, אם היא קיימת בכלל, היא מטעם גופים מסחריים פרטיים, וההמלצות עליו גם הן ברמה של פרסומת.

איך בוחרים טיפול אלטרנטיבי לאלופסיה אראטה?

  • מטפל טוב עשוי להעניק לחולה ולסביבתו תקווה ותמיכה ברגעי מצוקה. זה כשלעצמו יכול להוות גורם חיובי. מנגד, צריך לקחת בחשבון את האכזבה הצפויה במידה והטיפול יכשל. בגלל חוסר היעילות של רוב הטיפולים לאלופציה החולים מיטלטלים בין תקווה לאכזבה. לאורך זמן עלולה להיות לכך השפעה שלילית על מצב הרוח של החולה. נקודה זו תקפה גם לטיפולים רפואיים ועל אחת כמה וכמה לטיפולים טבעיים או אלטרנטיביים.
    לכן שיקול ראשון במעלה בבחירת הטיפול הוא אמינות ואישיות המטפל. האם יש לו יכולת להעניק תמיכה חיובית? האם הוא הוגן והגון עם המטופל ביחס לסיכויי ההחלמה והשפעת הטיפול?
  • טיפול יכול להיות אפקטיבי יותר כאשר מאמינים בו. זוהי אם כן אבן הבוחן השניה לבחירה של הטיפול.
  • בגלל הסיבות שפורטו למעלה, הבחירה של סוג הטיפול, וכן בחירת המטפל עצמו, נגזרת מתפיסת העולם ונטיות הלב של המטופל או הוריו. בכך כאמור יש גם יתרון, מכיוון שכאשר הולכים עם נטיות הלב יש סיכוי גדול יותר שהטיפול ידבר אל ליבנו וישפיע.
צור קשר

מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם: