פאות ואמצעים קוסמטיים להתמודדות עם נשירת שיער

חולי אלופציה אראטה הסובלים מהתקרחות אזורית, או חולי אלופציה טוטליס ואוניברסליס הסובלים מנשירת שיער כוללת, יכולים להסוות את איבוד השיער באמצעים שונים. היות ואיבוד שיער הוא דבר שכיח, יש בשוק החופשי אמצעים רבים ומגוונים להתמודדות עם התופעות השונות של התקרחות. יחד עם זאת, לאיבוד השיער שנגרם מאלופציה אראטה יש גם מספר מאפיינים ייחודיים שדורשים פתרונות מיוחדים, כפי שיפורט בהמשך. המידע על האמצעים הקוסמטיים זמין ברשת, ולכן נסתפק באזכור תמציתי של הפתרונות האפשריים והפניה לחנות המוצרים. העלות הכוללת של הפתרונות השונים משתנה בהתאם למוצר ואורך החיים שלו והיא מהווה שיקול נוסף בבחירת הפתרון.

אלופציה אראטה

אלופציה אראטה

מעל לכל ראוי להזכיר שוב שהתמודדות עם איבוד השיער היא בראש ובראשונה רגשית וחברתית, והאמצעים הקוסמטיים הם רק מרכיב אחד במכלול שלם.

אין לראות במידע שלהלן כהמלצה על שימוש בפתרון קוסמטי כלשהוא וכן לא המלצה על ספק מסוים.

פתרונות להתקרחות בראש

 • כיסויי ראש למיניהם, כגון כובעים, סרטים, מטפחות ראש וכו'.
 • פאות. מידע והדרכה על פאות ניתן למצוא באתרים מסחריים. מידע מקיף באנגלית, כולל מגוון סרטונים, שמותאם לחולי אלופציה אראטה ניתן למצוא באתר של האגודה האוסטרלית לאלופציה אראטה.
  חולי אלופציה טוטליס או אוניברסליס זכאים להחזר על רכישת פאה בסכום של עד 4,800 ₪. למידע על ההחזר…
 • תוספות שיער ואמצעים נוספים כמו מדבקות ותרסיס לשיער: השיטות הללו מתאימות לחולים באלופציה ארואטה ולא לחולי אלופציה טוטליס.
 • קעקועים: קיעקוע היא פעולה שאין ממנה חזרה ולכן לפני הבחירה בפתרון מסוג זה צריך לקחת בחשבון את סיכויי ההחלמה בעתיד וכן את האפשרות שבעתיד ימצא פתרון תרופתי למחלה.
 • השתלת שיער: השתלת שיער אינה מתאימה לטיפול באלופציה אראטה (וכן טוטליס ואוניברסליס), כיוון שהשיער המושתל נדחה.

פתרונות לנשירת גבות

 • גבות מלאכותיות – הוספת גבות בהדבקה.
 • איפור קבועMicroblading: טכניקה קוסמטית של איפור המשתמשת בשיטות של קיעקוע.
  קיעקוע היא פעולה שאין ממנה חזרה ולכן לפני הבחירה בפתרון מסוג זה צריך לקחת בחשבון את סיכויי ההחלמה בעתיד וכן את האפשרות שבעתיד ימצא פתרון תרופתי למחלה.

פתרונות לנשירת ריסים

 • הדבקת ריסים מלאכותיים: כיוון שהפתרון המקובל להדבקת ריסים מתבסס על הריסים הטבעיים, יש צורך יש צורך בהתאמה מיוחדת על מנת להתמודד עם איבוד מוחלט של שיער הריסים. יש מספר הדגמות לכך ביוטיוב.

הצעות לחברי עמותת בראש מורם נמצאות בחנות המוצרים.