פאות ומוצרים קוסמטיים לאלופציה

פאות ומוצרים קוסמטיים אחרים הם דרך נוספת להתמודדות עם נשירת שיער כתוצאה מאלופציה אריאטה. בעזרת המוצרים האלו אפשר להסוות את איבוד השיער. זה נכון למי שסובלים מקרחת אזורית, וגם לגבי חולי אלופציה טוטאליס או אלופציה אוניברסליס הסובלים מנשירת שיער כוללת. היות ואיבוד שיער הוא דבר שכיח, יש בשוק החופשי אמצעים רבים ומגוונים להתמודדות עם התופעות השונות של התקרחות כמו פאות, תוספות שיער, הדבקה של ריסים וגבות, איפור קבוע ועוד. יחד עם זאת, לאיבוד השיער שנגרם מאלופציה אראטה יש גם מספר מאפיינים ייחודיים שדורשים פתרונות מיוחדים, כפי שיפורט בהמשך. המידע על האמצעים הקוסמטיים זמין ברשת. לכן נסתפק באזכור תמציתי של הפתרונות האפשריים והפניה לחנות המוצרים. העלות הכוללת של הפתרונות השונים משתנה בהתאם למוצר ואורך החיים שלו והיא מהווה שיקול נוסף בבחירת הפתרון.
מעל לכל ראוי להזכיר שוב שהתמודדות עם איבוד השיער היא בראש ובראשונה רגשית וחברתית, והאמצעים הקוסמטיים הם רק מרכיב אחד במכלול שלם.
אין לראות במידע שלהלן כהמלצה על שימוש בפתרון קוסמטי כלשהוא וכן לא כהמלצה על ספק מסוים.

פאות

פאה (פאה נכרית) היא אמצעי להחזיר את המראה של שיער מלא. במקרים של התקרחות חלקית ניתן לבחור בפאה חלקית.

חולי אלופציה טוטליס או אוניברסליס זכאים להחזר על רכישת פאה משיער טבעי בסכום של עד 4,800 ₪. למידע על ההחזר…

נקודות חשובות בבחירת פאה:

  • פאה משיער טבעי או סינטטי?
    פאה משיער סינטטי עשויה מסיבים מלאכותיים ואפשר לייצר אותה באופן תעשייתי. הפאה מגיעה בעיצוב קבוע ואפשר לחבוש אותה ישר מהקופסא. התחזוקה שלה קלה והיא מתייבשת במהירות. וכמובן מחירה נמוך יותר. למרות שהאיכות של פאות סינטטיות השתפר הן עדיין לא ברמה של פאות משיער טבעי.
    פאה משיער טבעי מקורה בתרומת שיער מאנשים והיא נתפרת באופן מיוחד בעבודת יד. פאות משיער טבעי הן לרוב איכותיות יותר, נראות טוב יותר, ניתן לצבוע ולסדר אותן, והן מחזיקות זמן רב יותר. בהתאם פאות משיער טבעי הן יקרות יותר ומחירן יכול להגיע לסכומים מאוד גבוהים.
    ההחזר מקופות החולים הוא על פאה משיער טבעי.
  •  מחיר הפאה מושפע מאוד מצבע ואורך השיער ולכן יש להסכים במפורש על התכונות הללו לפני הרכישה. מומלץ להביא דגימת שיער ותמונה עם שיער מלא בכדי לקבל תוצאה הקרובה ביותר לשיער המקורי.
  • יש שיטות שונות להצמדת הפאה לראש: החל מהתאמה של הפאה לראש, הצמדה בואקום או באמצעות סיליקון ועד הדבקה של הפאה לראש. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה. למשל – הדבקה מאפשרת לישון עם הפאה ולהתרחץ איתה, אבל היא לא מאפשרת הסרה של הפאה לאיוורור הראש מתי שרוצים.
  •  איכות הפאה משפיעה על אורך החיים שלה. פאה איכותית מחזיקה מעל שנה ובטיפול מתאים אפשר להאריך את את אורך החיים שלה לשנתיים ויותר.

בשל המחיר הגבוה של פאה רצוי לברר את כל הפרטים לפני הרכישה. מידע נוסף ניתן למצוא ב:

פאה - פתרון לאלופציה אראטה \טוטליס \ אוניברסליס

מוצרים קוסמטיים נוספים להתמודדות עם התקרחות בראש

תוספות שיער

תוספות שיער מיועדות למלא חללים בשיער הראש ולהעשיר אותו. התוספות מוצמדות לגוף בכל מיני שיטות. שיטה אחת היא לקשור או לשזור את התוספת לשיער. אפשרות אחרת היא לחבר את התוספת במחברים (קליפסים). יש תוספות שיער שמגיעות על גבי מדבקה שנדבקת ישירות לקרקפת.
תוספות שיער מתאימות לחולים באלופציה ארואטה (קרחת אזורית) ולא לחולי אלופציה טוטליס.

תרסיס לשיער

תרסיס לשיער יוצר קורים דקים בצבע השיער שמסתירים קרחות קטנות. זה פתרון שמתאים לחולי אלופסיה ארואטה (קרחת אזורית) ולא לחולי אלופציה טוטאליס. התרסיס מחזיק מעמד על השיער זמן קצר יחסית, עד יום בדרך כלל.

כיסויי ראש

כיסויי ראש למיניהם הם אמצעי פשוט זול ונוח לשימוש. כל מוצר כגול כובע, סרט, מטפחת ראש וכו' יכול לכסות על השיער החסר ולעזור לחולי אלופציה אראטה להתמודד עם הקרחת. יתרון נוסף של כיסויי ראש הוא שהם מגינים על העור החשוף מפני קרינת השמש.

קעקועים

קעקועים יוצרים ציור דמוי שיער במקום הקרחת. הקעקוע נוצר ביד אומן והוא יכול להיות בכל צבע וצורה. לקעקוע יש יתרונות בכך שהוא מחזיק מעמד לכל החיים ואינו דורש תחזוקה. מצד שני דוקא בגלל שזו פעולה שאין ממנה חזרה צריך לשקול אותה מול סיכויי ההחלמה בעתיד והאפשרות שימצא פתרון תרופתי למחלה.
ראו גם איפור קבוע בסעיף הבא שמדבר על אמצעים קוסמטיים לנשירת גבות.

השתלת שיער

השתלת שיער אינה מתאימה לטיפול באלופציה אראטה (וכן טוטליס ואוניברסליס), כיוון שהשיער המושתל נדחה.

אמצעים קוסמטיים לנשירת גבות

גבות מלאכותיות

גבות מלאכותיות מוכנות במגוון שיטות. הפשוטות ביותר הן מדבקות עם ציור של שיער כמו מדבקות הקעקועים של ילדים. למרות שזה נשמע ילדותי המדבקות האלה יכול להיות יפות והן מחזיקות מעמד כמה ימים.
גבות יותר משוכללות מורכבות משיער – סנטטי או טבעי – שמודבקות על משטח שקוף דמוי סיליקון. השיער מודבק בהתאם לכיווני הצמיחה הטבעיים של השיער בגבות אנושיות. ניתן להתאים מראש את הצבע וצפיפות השיער ולקבל מראה טבעי. הגבות מוצמדות בדבק ("דבק ריסים") והן מחזיקות מעמד לתקופה ארוכה יותר, עד חודש-חודשיים. במהלך התקופה ניתן להשאיר את הגבות מודבקות אך רצוי להוריד בלילה, לפחות אחת למספר לילות, ולהדביק מחדש בוקר.

איפור קבוע

איפור קבוע היא טכניקה קוסמטית של איפור שמחדירה צבע (פיגמנט) לעור. ההבדל בין איפור קבוע לקעקוע הוא בעומק החדירה של המחט, בסוג הצבע ועוד. בשיטה של איפור קבוע הפיגמנט מוחדר לשכבת האפידרמיס, השכבה הראשונה של העור, שמתחלפת כל 2-28 ימים. זאת בניגוד לקיעקוע שבה הפיגמנט מוחדר לשכבת הדרמיס של העור. הדרמיס היא השכבה העמוקה יותר, שבה אין תחלופת תאים ולכן כל מה שמוחדר אליו נותר לצמיתות.

בגלל שהטכניקה של איפור קבוע פחות אגרסיבית מקעקוע, הוא מחזיק בין שנה ל-3 שנים תלוי בשיטה ובמטופל. אפשר לחדש ולתחזק את האיפור הקבוע ולהאריך את התקופה.

לשיטה יש וריאציות שונות וגם שמות רבים כגון: ציור גבות, שיטת השערה, מיקרו-פגמנטציה, Microblading ועוד.

לסיכום

כאמור, פאות ומוצרים קוסמטיים לאלופציה לסוגיה זמינים למכירה בשוק החופשי. אפשר להתשמש בהם כפרון זמני או קבוע. הצעות לחברי עמותת בראש מורם נמצאות בחנות המוצרים.

צור קשר

מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם: