חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פאות ומוצרים קוסמטיים לאלופציה

פאות ומוצרים קוסמטיים אחרים הם דרך מצוינת להתמודד עם נשירת שיער כתוצאה מאלופציה אריאטה. בעזרת המוצרים או הטיפולים אפשר להסוות את איבוד השיער, ולשחזר מראה רגיל. זה נכון למי שסובלים מקרחת אזורית, וגם לגבי חולי אלופציה טוטאליס או אלופציה אוניברסליס הסובלים מנשירת שיער כוללת. פתרון קוסמטי יכול להיות פתרון של קבע או פתרון זמני עד להחלמה, או עד למציאת פתרונות אחרים או הסתגלות למצב החדש.

היות ואיבוד שיער הוא דבר שכיח, יש בשוק החופשי אמצעים רבים ומגוונים להתמודדות עם התופעות השונות של התקרחות כמו פאות, תוספות שיער, הדבקה של ריסים וגבות, איפור קבוע ועוד. יחד עם זאת, לאיבוד השיער שנגרם מאלופציה אראטה יש גם מספר מאפיינים ייחודיים שדורשים פתרונות מיוחדים, כפי שיפורט בהמשך.

המידע על האמצעים הקוסמטיים זמין ברשת. לכן נסתפק באזכור תמציתי של הפתרונות האפשריים והפניה לחנות המוצרים. כאמור, המוצרים זמינים בחנויות הפיסיות וברשת וקיים מגוון עצום של מוצרים. העלות הכוללת של הפתרונות השונים משתנה בהתאם למוצר ואורך החיים שלו. למעט פאות, רוב המוצרים זולים יחסית.

מעל לכל ראוי להזכיר שוב שהתמודדות עם איבוד השיער היא בראש ובראשונה רגשית וחברתית, והאמצעים הקוסמטיים הם רק מרכיב אחד במכלול שלם.
אין לראות במידע שלהלן כהמלצה על שימוש בפתרון קוסמטי כלשהוא וכן לא כהמלצה על ספק מסוים. 

פאות

פאה (פאה נכרית) היא אמצעי להחזיר את המראה של שיער מלא. במקרים של התקרחות חלקית ניתן לבחור בפאה חלקית.

חולי אלופציה טוטליס או אוניברסליס זכאים להחזר על רכישת פאה משיער טבעי – למידע על ההחזר…

נקודות חשובות בבחירת פאה:

 • שיער טבעי או סינטטי?
  פאה משיער סינטטי עשויה מסיבים מלאכותיים שמיוצרים באופן תעשייתי. יש מגוון חומרים ואיכויות של שיער סינטטי וזה מתבטא גם במחיר. הפאה מגיעה בעיצוב קבוע ואפשר לחבוש אותה ישר מהקופסא. התחזוקה שלה קלה והיא מתייבשת במהירות. מצד שני חומר סינטטי רגיש לחום ויש לטפל בו בהתאם. היתרון הגדול של פאות סינטטיות הוא המחיר שהוא ברמות  נמוכות יותר. למרות שהאיכות של פאות סינטטיות השתפר מאוד הן עדיין לא ברמה של פאות משיער טבעי.
  פאה משיער טבעי מקורה בתרומת שיער מאנשים. גם לשיער טבעי יש סוגים שונים לפי המקור האתני של השיער (אירופאי, אסייתי, וכו'), והתכונות של השיער משתנות בהתאם. פאות משיער טבעי הן לרוב איכותיות יותר, נראות טוב יותר, ניתן לצבוע ולסדר אותן בדומה לשיער טבעי, והן מחזיקות זמן רב יותר. בהתאם פאות כאלה יקרות יותר ומחירן יכול להגיע לסכומים מאוד גבוהים.
  ההחזר מקופות החולים הוא על פאה משיער טבעי.
 • צפיפות השיער
  צפיפות השיער נמדדת באחוזים, לדוגמא 130%. מחיר הפאה יעלה ככל שצפיפות השיער בפאה עולה.  
 • מוכנה מראש או בהתאמה אישית?
  כאשר הפאה נתפרת בהתאמה אישית אפשר לבחור את כל המרכיבים שלה. בראש ובראשונה הפאה מותאמת למבנה וגודל הראש. בנוסף אפשר לבחור את העיצוב (התסרוקת), הצבע והאורך. מומלץ להביא דגימת שיער ותמונה עם שיער מלא כדי לקבל תוצאה הקרובה ביותר לשיער המקורי.
  לעומת זאת, בפאות שמוכנות מראש בוחרים מהמבחר הקיים "על המדף". הייתרון הוא שרואים בדיוק מה קונים.
  מטבע הדברים פאות בהתאמה אישית יקרות יותר מפאות מוכנות. בארץ השוק מוטה לטובת פאות בהתאמה אישית, אך ניתן להשיג גם פאות מוכנות  מראש, וכן ניתן לרכוש אותן באתרי אינטרנט בארץ ובעולם. 
 • שיטת ההצמדה לראש:
  יש שיטות שונות להצמדת הפאה לראש: התאמה טובה של הפאה לראש, הצמדה בעדרת סרטי הדבקה, בסיס סיליקון שנצמד לראש בואקום, או הדבקה של הפאה לראש. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה. למשל – הדבקה אפשרית רק כאשר יש קרחת מלאה ויציבה. היא מאפשרת לישון עם הפאה ולהתרחץ איתה (גם בים ובבריכה), אבל היא לא מאפשרת הסרה של הפאה לאיוורור הראש מתי שרוצים. פאה עם בסיס סיליקון נצמדת גם היא לראש בצורה טובה ומאפשרת רחצה באופן חופשי, אך בניגוד להדבקה אפשר להסיר אותה כל יום ולשטוף את הראש והפאה. 
 • אורך חיים:
  פאה איכותית מחזיקה מעל שנה ובטיפול מתאים אפשר להאריך את את אורך החיים שלה לשנתיים ויותר.
 • המחיר (אוי המחיר):
  מחיר הפאה מושפע מכל אחד מהמרכיבים שהוזכרו כאן. למשל, המחיר יעלה ככל שהפאה ארוכה יותר וכמות השיער גדולה יותר (כדי ליצור צפיפות או גובה לפאה). שיער טבעי בלונדיני יקר יותר משיער כהה. וכך הלאה. בגלל שכל מרכיב משפיע מאוד על המחיר רצוי לברר את כל הפרטים לפני הרכישה.  

מידע נוסף ניתן למצוא ב:

פאה - פתרון לאלופציה אראטה \טוטליס \ אוניברסליס

מוצרים קוסמטיים נוספים להתמודדות עם התקרחות בראש

תוספות שיער

תוספות שיער מיועדות למלא חללים בשיער הראש ולהעשיר אותו. התוספות מוצמדות לגוף בכל מיני שיטות. שיטה אחת היא לקשור או לשזור את התוספת לשיער. אפשרות אחרת היא לחבר את התוספת במחברים (קליפסים). יש תוספות שיער שמגיעות על גבי מדבקה שנדבקת ישירות לקרקפת.
תוספת שיער מתאימה לחולי אלופציה אראטה (קרחת אזורית). המחיר של תוספת שמותאמת באופן אישי הוא גבוה, ולכן כדאי להשתמש בפתרון כזה כאשר מצב המחלה יציב. אחרת, כלומר אם המחלה לא יציבה, התוספת עלולה לא להתאים אחרי זמן קצר יחסית. 

תרסיס לשיער

תרסיס לשיער יוצר קורים דקים בצבע השיער שמסתירים קרחות קטנות. זה פתרון שמתאים לחולי אלופסיה ארואטה (קרחת אזורית) ולא לחולי אלופציה טוטאליס. התרסיס מחזיק מעמד על השיער זמן קצר יחסית, עד יום בדרך כלל.

כיסויי ראש

כיסויי ראש למיניהם הם אמצעי פשוט, זול ונוח לשימוש. כל מוצר כגון – כובע, סרט, מטפחת ראש וכדומה – יכול לכסות על השיער החסר ולעזור לחולה אלופציה אראטה להרגיש לא חשוף. העלות הנמוכה מאפשרת לרכוש כמה מוצרים ולגוון. יתרון נוסף של כיסויי ראש הוא ההגנה על העור החשוף מפני קרינת השמש.

קעקועים

קעקועים יוצרים ציור דמוי שיער במקום הקרחת. הקעקוע נוצר ביד אומן והוא יכול להיות בכל צבע וצורה. לקעקוע יש יתרונות בכך שהוא מחזיק מעמד לכל החיים ואינו דורש תחזוקה. מצד שני דוקא בגלל שזו פעולה שאין ממנה חזרה צריך לשקול אותה מול סיכויי ההחלמה בעתיד והאפשרות שימצא פתרון תרופתי למחלה.
ראו גם איפור קבוע בסעיף הבא שמדבר על אמצעים קוסמטיים לנשירת גבות.

צפו ביונתן מקס שבחר באיפור קבוע לראש ולגבות.

השתלת שיער

השתלת שיער אינה מתאימה לטיפול באלופציה אראטה כיוון שהשיער המושתל נדחה. זאת ועוד, השיער להשתלה נלקח מגוף החולה עצמו, ובמצב של אלופציה טוטליס או אוניברסליס אין מאיפה לקחת שיער.

אמצעים קוסמטיים לנשירת גבות

הדבקת גבות

גבות מלאכותיות מוכנות במגוון שיטות והדבקת גבות היא דרך פשוטה וזמינה להתמודד עם חורים בגבות או נשירה כוללת של הגבות. הגבות הפשוטות הן מדבקות עם ציור של שיער כמו מדבקות הקעקועים של ילדים. למרות שזה נשמע ילדותי המדבקות האלה יכול להיות יפות והן מחזיקות מעמד כמה ימים.
גבות יותר משוכללות מורכבות משיער – סנטטי או טבעי – שמודבקות על משטח שקוף דמוי סיליקון. השיער מודבק בהתאם לכיווני הצמיחה הטבעיים של השיער בגבות אנושיות. ניתן להתאים מראש את הצבע וצפיפות השיער ולקבל מראה טבעי. הגבות מוצמדות בדבק ("דבק ריסים") והן מחזיקות מעמד לתקופה ארוכה יותר, עד חודש-חודשיים. במהלך התקופה ניתן להשאיר את הגבות מודבקות אך רצוי להוריד בלילה, לפחות אחת למספר לילות, ולהדביק מחדש בוקר.

ניתן להשיג גבות להדבקה בחנויות פארמה ובמרשתת. מילות חיפוש: הדבקת גבות, גבות בהדבקה, גבות מלאכותיות, Eyebrow tattoo sticker.

איפור

באמצעי איפור רגילים כמו עיפרון איפור אפשר לדמות גבות בצורה טובה.

הסרטון הדרכה באנגלית מדגים איך לבצע איפור שמדמה גבות. המוצרים שהוזכרו מפורטים בקישור.

איפור קבוע

איפור קבוע היא טכניקה קוסמטית של איפור שמחדירה צבע (פיגמנט) לעור. ההבדל בין איפור קבוע לקעקוע הוא בעומק החדירה של המחט, בסוג הצבע ועוד. בשיטה של איפור קבוע הפיגמנט מוחדר לשכבת האפידרמיס, השכבה הראשונה של העור, שמתחלפת כל 2-28 ימים. זאת בניגוד לקיעקוע שבה הפיגמנט מוחדר לשכבת הדרמיס של העור. הדרמיס היא השכבה העמוקה יותר, שבה אין תחלופת תאים ולכן כל מה שמוחדר אליו נותר לצמיתות.

בגלל שהטכניקה של איפור קבוע פחות אגרסיבית מקעקוע, הוא מחזיק בין שנה ל-3 שנים תלוי בשיטה ובמטופל. אפשר לחדש ולתחזק את האיפור הקבוע ולהאריך את התקופה. ללא תחזוקה האיפור הקבוע ימשיך לדהות במשך הזמן עד שיעלם.

לשיטה יש וריאציות שונות וגם שמות רבים כגון: ציור גבות, שיטת השערה, מיקרו-פגמנטציה, Microblading ועוד.

צפו בסרטון הדרכה מפורט באנגלית שמדבר על איפור קבוע (בהתחלה), ומדגים הדבקת גבות (מ2:00)

סימון קו הגבות

השיטה המתוארת כאן לסימון קו הגבות מתאימה לכל האמצעים – להדבקת גבות, איפור רגיל ואיפור קבוע.

קו הגבה הוא קשת שהקצה הפנימי של הוא הנקודה על הקו A, שיא הגובה של הקשת הוא הנקודה על הקו B, ונקודת הסיום על הקו C. את הנקודות מסמנים בעפרון איפור.

סימון גבה להדבקה
הקו A מחבר את קצה האף עם הקצה הפנימי של העין.
הקו B מחבר את קצה האף עם הקצה החיצוני של העין.
הקו C מחבר את קצה האף עם האישון.
את הנקודות מסמנים על המפגש בין הקו ועצם הגבה, שאותה אפשר להרגיש באצבע.

מוצרים קוסמטיים לנשירת ריסים

ריסים מלאכותיים

ריסים מלאכותיים מודבקים בדרך כלל על הריסים הטבעיים, אבל אפשר להצמיד אותם גם אם אין ריסים. אפשר להדביק את הריסים בדבק רגיל או בעזרת אייליינר מגנטי ( magnetic eyelashes & eyeliner).

ברשת אפשר למצוא סרטוני הדרכה שמסבירים איך להשתמש בריסים מלאכותיים, להלן כמה דוגמאות לסרטונים כאלה באנגלית:

לסיכום

פאות ומוצרים קוסמטיים אחרים לאלופציה לסוגיה זמינים למכירה בשוק החופשי. הם זמינים ולא מחייבים – אפשר להתשמש בהם כפתרון זמני או קבוע. הצעות לחברי עמותת בראש מורם נמצאות בחנות המוצרים.

צור קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם: