חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרב משה הבלין חשף ב'ירחי כלה': מה קרה לזקנו?

COL חב"ד און ליין, שניאור דייטש, 10.08.2023

הפעם האחרונה שהרב משה הבלין, רב העיר קריית גת וחבר בי"ד רבני חב"ד, השתתף בכנס 'ירחי כלה' העולמי בניו יורק, היתה לפני 4 שנים. היה זה כאשר מגפת הקורונה השתוללה, והכנס התקיים באופן וירטואלי.

בשבוע האחרון, כשהגיע הרב משה הבלין לכנס 'ירחי כלה' בפארקסוויל, ניו יורק, לקח רגע עד שהמשתתפים זיהו את הרב הבלין: זקנו הארוך והלבן כשלג – נעלם.

נראה כי הרב הבלין זיהה את המבטים התמוהים ואת דבריו פתח בשלוות נפש, בהתייחסו לכך.

"תודה לה', אני בריא ולא מתמודד עם שום דבר סרטני ח"ו", דיבר הרב הבלין גלויות.

הרב הבלין שיתף כי לפני כשנה החל לסבול לפתע מנשירת שיער. אנשי מקצוע בתחום הבריאות מכנים את התופעה כ'אלופסיה אראטה' או בעברית 'קרחת אזורית'. 2% מהאוכלוסייה סובלת מהתופעה.

הרופאים שלו ניסו כמה אפשרויות ולבסוף נתנו לו משחה למריחה על הפנים. הוא פעל לפי ההוראות ואכן זקנו החל לצמוח שוב, והחזיר לו חלק מהמראה המקורי שהיה לו. אבל אז הוא לקח הפסקה ואיבד שוב את זקנו.

כשהחל לטפל שוב במשחה, הוא לא השיג תוצאות. הרופא הסביר לו שבגלל ההפסקה, זה איבד את השפעתו. הרופאים יצטרכו לנסות תרופה אחרת.

הרב הבלין, קיבל את מצבו בשלווה יוצאת דופן. הוא הוסיף כי זה מזכיר לו לקח שלמד ממורו המשפיע ר' שלמה חיים קסלמן זצ"ל: "כאשר אדם נמצא בנתיב להגיע לעידון רוחני, אתנחתא זמנית היא בעצם מכשול גדול. תוך כדי טיפוס על הסולם, אפילו רפיון קצר עלול להביא אותך ליפול."

"מה שלמדתי מזה היה שעקביות היא המפתח בכל מה שאתה עושה", סיכם הרב הבלין.

לכתבה המלאה ב-COL חב"ד און ליין…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם: