חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"חושבים שאני חולה בסרטן": המחלה הנפוצה שגורמת להתקרחות

דקלה אוליניק, קרדיט ווינט
דקלה אוליניק, קרדיט ווינט

שלוש נשים מספרות על קשיי ההתמודדות עם אלופציה אראטה, שגורמת להתקרחות. על המראה החריג, המבטים והתגובות הלא נעימות של הסביבה, שגורמים לתחושות קשות, לדכדוך ולקשיים במציאת עבודה, חברים וזוגיות.

"המחלה פרצה אצלי מיד אחרי צוק איתן. חוויתי פחד, אימה וחוסר אונים", מספרת ענת שמרלינג–סוחר, בת 63 מאשדוד. "הייתה נפילה 200 מטרים מאיתנו ונגרם לנו נזק לרכוש. הבת שלי חיה בבית בלי ממ"ד והייתי במתח נוראי, לא עבדתי, והייתי מטופלת בכדורי הרגעה".

דקלה אוליניק, 38, מקריית אתא, הייתה רק בת 15 וחצי כשחלתה באלופציה אראטה. "המחלה תפסה אותי בחופש הגדול בין חטיבת הביניים לתיכון. הברשתי את השיער אחרי המקלחת, וגוש השיער שנשר היה בלתי נתפס", היא מספרת. "לפני 23 שנים לא הייתה כל מודעות למחלה. הוריי לקחו אותי מספר פעמים לרופא עור שרשם לי משחות שלא עזרו וההתקרחות לא עצרה".

"בגיל שנתיים אריאל חזר מהגן, לאחר שארבע מציפורניו התנתקו, ללא דימום או סימן לחבלה", מספרת מרינה לאוביצקי מהקריות, אמא לאריאל בן ה-7. "בבדיקות שערכו במוקד, לא קיבלנו אבחנה כלשהי ואחרי מספר חודשים נוצרו לו קרחות קטנות בראש ושיער הגבות נשר. שמונה חודשים לאחר התפרצות המחלה, אריאל אובחן באלופציה אראטה".

לכתבה המלאה ב-YNET בריאות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם: