זכויות חולי אלופציה אראטה

חולי אלופציה אראטה, אלופציה טוטליס ואלופציה אוניברסליס זכאים לזכויות הבאות:

  • מתחילת 2019 חולי אלופציה טוטליס או אוניברסליס זכאים להחזר על רכישת פאה בסכום של עד 4,800 ₪, אחת לשנתיים. לפרטים על ההחזר.
  • טיפולים רפואיים
    • כל הטיפולים הרפואיים המקובלים נמצאים בסל הבריאות ומכוסים על-ידי קופות החולים.
    • מי שמקבל תרופות שנמצאות בסל הבריאות במשך חצי שנה לפחות ברציפות, נחשב חולה כרוני. חולה כרוני זכאי לשלם עבור תרופות רק עד התקרה החודשית שנקבעה לכך. למידע נוסף ראו תקרת תשלום ברכישת תרופות לחולים כרוניים.
    • תרופות שאין להן התוויה רשומה לטיפול באלופציה אראטה ונגזרותיה, אינן מוכרות בסל הבריאות ואינן מכוסות על-ידי קופות החולים. למידע על התרופות, העלויות וההחזרים.

לבירורים או תלונות אפשר לפנות לנציבות הקבילות לחוק ביטוח בריאות ממלכתי במייל kvilot@moh.gov.il או באמצעות מוקד משרד הבריאות כוכבית 5400 (5400*).

למיצוי זכויות אישיות בנושאים של זכאות לתרופות, בדיקות, טיפולים מקופות החולים וביטוחי הבריאות ניתן לפנות לאגודה לזכויות החולה בישראל.

המידע המפורט לעיל הוא מידע כללי המבוסס על מיטב המידע המצוי בידי עמותת בראש מורם. הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. ייתכן וחלו השמטות ו/או טעויות ואין להסתמך על מידע זה לצורך נקיטת תהליכים ו/או כל פעולה. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר כל אחריות מעמותת בראש מורם ומי מטעמה שמסר מידע זה.

צור קשר

מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם: